Ortodoncja

Ortodoncja – najnowocześniejsze, niewidoczne aparaty z silikonu

Klinika Multi-Med w Tarnowie oferuje kompleksowe leczenie ortodontyczne dla wszystkich pacjentów w każdym wieku – od małych dzieci po dorosłe osoby.
Zaznaczyć trzeba, że przywrócenie prawidłowego ustawienia zębów nie jest zabiegiem jedynie kosmetycznym, a wskazaniem do założenia aparatu ortodontycznego są wady zgryzu. Można je skorygować za pomocą aparatów stałych i wyjmowanych, metalowych i estetycznych oraz nakładkowych – najnowocześniejszą metodą leczenia systemem Invisalign.
Aparaty zdejmowalne przeznaczone są do leczenia wad zgryzu u dzieci i młodzieży we wczesnym okresie rozwoju jako pierwszy etap leczenia. Pacjent może je samodzielnie zdejmować i zakładać. Aparaty stałe są natomiast przyklejane do zewnętrznych powierzchni wszystkich zębów. Można nimi zrobić najdrobniejsze poprawki estetyczne, ale też wyleczyć ciężką wadę w obrębie szczęki, np. pobudzić rozwój szczęki na szerokość. Największą zaletą aparatów stałych jest to, że działają ona 24 godziny na dobę.
Multi-Med oferuje również leczenie ortodontyczne za pomocą najnowocześniejszej na rynku metody nakładkowej Invisalign. System Invisalign to dopasowane do uzębienia konkretnego pacjenta nakładki, które przesuwają stopniowo zęby. Każde małe przesunięcie oznacza zbliżanie się do nowego uśmiechu – efektywnie, delikatnie i precyzyjnie. Aparat Invisalign złożony jest z pary przeźroczystych nakładek na górny i dolny łuk zębów, które wykonane są z termoplastycznego silikonu, a ich kształt i ilość dostosowana jest zawsze do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Agnieszka Łanowska - Lek. Ortodonta

Lek. Agnieszka Łanowska

Nakładki wykorzystywane w metodzie Invisalign są bardzo estetyczne, znacznie wygodniejsze w porównaniu do tradycyjnych aparatów z zamkami, a także niemal zupełnie niewidoczne. Łatwo utrzymać je w czystości, bez trudu można wyjąć aparat na czas jedzenia, mycia zębów, a nawet raz na jakiś czas na specjalne okazje czy uroczystości.
Multi-Med wyposażony został w supernowoczesne, cyfrowe narzędzia do planowania przebiegu leczenia. Pozwalają one wyeliminować długie wizyty. Dzięki temu, iż klinika zatrudnia specjalistów z wszystkich dziedzin stomatologii istnieje możliwość natychmiastowej konsultacji z lekarzami innych specjalizacji, dlatego leczenie ortodontyczne przebiega bardzo sprawnie.

Zapraszamy na wizytę konsultacyjną.